Ronaldo’dan Türkiye için ağır sözler! 22.12.2012

Ronaldo’dan Türkiye için ağır sözler!22.12.2012

Portekiz Milli Takımı’ndan arkadaşı Raul Meireles’i telefonla arayan Cristiano Ronaldo, “Orası 3. dünya ülkesi mi? Hakeme tükürmediğin halde nasıl 12 maç ceza alırsın?” sözleriyle Meireles’e destek verdi.

Fenerbahçeli Raul Meireles’in Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan aldığı 12 maçlık ceza, sarı-lacivertli camianın yanı sıra gerek ülkesinde gerekse Portekizli oyuncuyu yıllardır tanıyan arkadaşları arasında şaşkınlıkla karşılandı.

Cristiano Ronaldo cezayı öğrenir öğrenmez Fenerbahçeli futbolcuyu telefonla arayarak moral verdi. Ronaldo’nun tepkisini, “Meireles sen Uganda da mı oynuyorsun? Orası 3. dünya ülkesi mi? Hakeme tükürmediğin görüntülerle sabitken nasıl 12 maç ceza alırsın? sözleriyle dile getirdiği ifade edildi.

FACEBOOK’TAN MESAJ YAZDI

Ronaldo, Meireles’in suçsuzluğunu Facebook hesabından da ilan etti. 52 milyon takipçisi bulunan Portekizli yıldız, duvarına “Milli takımdan kaptanım olan Meireles’i çok iyi tanıyorum. Suçlandığı şeyi yapacak bir insan değil. Bütün desteğim ve kalbim onunla” diye yazdı.

MEIRELES’E DESTEK YAĞDI

Liverpool’dan eski takım arkadaşı Pepe Reina, Portekiz Milli Takımı’ndan hocası Paulo Bento ve Portekiz Futbol Federasyonu Başkanı Fernando Gomes de yaptıkları açıklamalarla Raul Meireles’e destek verdi.

Pepe Reina: “Onunla konuştuğumda çok üzgün ve sinirliydi. Bana ‘Neler olduğunu çözemiyorum’ dedi. Ben Raul’un asla hakeme gay diyeceğini ya da ona tüküreceğine inanmıyorum. Zaten görüntüleri de dikkatlice izledim. Hakem raporunun doğru olduğunu düşünmüyorum. Umuyorum ki kendisine verilen ceza bir an önce kaldırılır ve büyük bir yanlıştan geri dönülür.”

Paulo Bento: “Tükürme gibi bir eylem içinde bulunduğuna kesinlikle inanmıyorum. Hiçbir şekilde Raul böyle bir şey yapacak futbolcu değildir. Zaten bildiğim kadarıyla TV görüntülerinde bu durum açıkça görülüyor. Bir an önce bu yanlışlığın düzeltilmesini diliyorum.”

Fernando Gomes: “Meireles’i çok uzun süredir tanırım. Onun bu tip hareketleri yaptığı gerekçesiyle 12 maçla cezalandırılması beni çok şaşırttı. Oyuncumuza her türlü yardımı yapacağız. Onunla dayanışma içinde olacağız. İsterse hukuki destek de sağlarız.”

12 MAÇIN FATURASI 304 BİN TL

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde gördüğü kırmızı kartın ardından hakeme gösterdiği tepki nedeniyle 12 maç ceza alan Raul Meireles’e bu hareketi oldukça pahalıya malolcak. Sarı-lacivertlilerden yıllık 3 milyon Euro garanti, maç başı da 10 bin Euro ücret alan deneyimli futbolcu kaçıracağı karşılaşmalar yüzünden yüklü bir gelirden olacak. Yaşananların ardından 120 bin Euro (284 bin TL) maç başı gelirini kaçıracak olan Meireles, PFDK’nın kestiği 20 bin TL’lik cezayla birlikte 304 bin TL zarara girecek.

TÜRKİYE’NİN İMAJI DA TEHLİKEDE

Hakem Halis Özkahya ile mahkemede hesaplaşacağını ifade eden Raul Meireles, hakkını sonuna kadar aramaya kararlı. Halis Özkahya’nın raporunda iddia ettiği gibi hakeme tükürme gibi bir eyleminin kesinlikle olmadığını savunan Portekizli yıldız, derbide yaşananlar ilgili tüm görüntüleri alıp, daha önce 2 yıl forma giydiği İngiltere’ye, sonra da ülkesine gidecek. Görüntüleri uzmanlara izletecek olan Meireles, haksızlığa uğradığını ispat etmeye çalışacak. Ancak bu durum Türkiye’nin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s